Fetish, o co jde - Sikra, prezentace akad.sochařky Simony Krausové

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Fetish

Jako fetish se označuje silné zalíbení v určitém materiálu či druhu oděvu. Ve své podstatě i samotná móda je pro nás fetiš, ať už si to uvědomujeme nebo ne. Někdo má fetish na boty, jiný na kabelky a někdo na šperky. Může to být zalíbení v prádle, krajkách, ale i třeba extrémnější zalíbení v korzetech a waist trainingu (což je prosces stahování pasu).

Ráda bych tu spíše přiblížila fetišismus na daný materiál, jež může mít i sexuální podtext. Daný fetišistický materiál volí lidé z různých důvodů, pro někoho jde o dotek materiálu na kůži, pro jiného o specifickou vůni, jiný zas má rád změnu podoby těla v určitém materiálu. Často se tyto aspekty i spojují.

Mezi nejtypičtější fetishistické materiály patří kůže, latex, lack a průhledné materiály. Méně typický a známý je fetish na hedvábí, vlnu nebo třeba krajky. Výrobky z klasických fetish materiálů a rozšířenější informace o nich naleznete v dalších záložkách.

Můj srdcový materiál je kůže, z níž se učím tvořit stále více výrobků, a kterou používám i ve své volné umělecké tvorbě.
Další materiály mám dodané jako příklad mé tvorby - jsem schopná s nimi pracovat, avšak mistrovství v jejich zpracování nedosahuji jako profesionální krejčové zaměřené na fetish.  Berte prosím další kategorie i jako informativní - každé kategorii je i něco málo informací o daném materiálu, jež mám ze své praxe a v němž shrnuji všeobecné poznatky o jeho nošení i údržbě.
Mohu nabídnout především kreativitu v navrhování jedinečného kousku do Vašeho šatníku a pro Vaše potěšení. Neváhejte mě oslovit s jakoukoli představou, pokud usoudím, že mé schopnosti na některé oblečení nestačí, mohu Vám vytvořit alespoň návrh -design a doporučit krejčovou, jež bude schopná návrh zpracovat.


 
 
Hledat
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky