Latex - Sikra, prezentace akad.sochařky Simony Krausové

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Fetish

Latex je označení materiálu, jež se získává z kaučukovníku brazilského.

Přesnější chemické informace naleznete třeba na wikipedii. Jiné, i když nepřesné označení je všem známá guma.

Má specifický charakter na dotyk, specifickou vůni, která může být pro někoho nepříjmená, pro druhého naopak zdrojem potěšení.
Specifický je i pocit při nošení latexu na těle - obepne se jako druhá kůže, ale zároveň člověku dává pocit "nahoty", nehřeje. Latex je téměř nepropustný pro vlhkost, proto se pod ním člověk velmi výrazně potí, pro mnohé je i toto lákavý aspekt na jeho nošení.
Latex sám o sobě má spíše matnou barvu, většinou je napudrovaný, aby neměly vrstvy tendenci se k sobě přilepit. Efektního lesklého vzhledu se dosahuje silikonovým leštidlem.


nurse latex

Latexové oblečení se nešije, protože se nejedná o tkaninu, ale souvislou vrstvu materiálu. Vzájemně se spojuje lepením, avšak ne jakýmkoli lepidlem, ale specielním lepidlem vulkanizačním. Na některých výrobcích mohou být patrné stehy, mají však pouze ozdobnou funkci, skutečný šev je vždy lepený.
Pro výrobu oděvů se používá latexová metráž různé tloušťky i šířky. Barevnost je velice široká, od klasických barev přes metalické až po transparetní- tedy průhledné.
Latex je specifický svou výraznou pružností a schopností obtáhnout a stáhnout tvary těla, což je jedna z jeho nejoblíbenějších vlastností. S elastičností se musí počítat už při přípravě střihů, které se díky tomu částečně liší od střihů běžných oděvů.

Pozor, na leštění nelze použít nic jiného než "olej" na silikonové bázi, jakýkoli skutečný olej latex naopak nenávratně poškozuje. Latex je dosti choulostivý materiál, snadno se protrhne, propálí nebo zničí mastnotou, jež ulpí na jeho povrchu, není to tedy vhodný materiál pro zcela bežné nošení. S latexovým oblečením se proto musí zacházet velice jemně a opatrně.

Údržbu a a skladování latexu je důležité dodržovat pro zachování co nejdelší životnosti výrobku. Skladovat jej je vhodné v tmavé skříni - buď pověšené na ramínku nebo složené v igelitové tašce, každá metoda má své zastánce. Latex skladujeme napudrovaný, aby se nám vrstvy nepřilepily k sobě a nezvulkanizovaly (může se to stát samovolně teplem), pak by byl oděv znehodnocený. Oblékáme jej opatrně za pomoci mastku nebo pudru, někteří lidé naopak volí "kluzkou" metodu, a povrch rovnou naolejují silikonovým olejem. Při oblékání není dobré spěchat, nesmíme mít na těle šperky a jiné předměty, za něž se může snadno roztrhnout. Při svlékání postupujeme opět velmi opatrně, někdy je doporučováno oděv svlékat pod sprchou. Latexový oděv poté omyjeme vlažnou vodou a namydlíme a omyjeme jemným mýdlem nebo šamponem - jde o to spláchnout zbytky agresivního lidského potu. Poté se nechá oděv volně pověšený uschnout, napudruje se, a poté se skladuji Vámi preferovaným způsobem.

Latex není můj srdcový materiál, je dost náročný na zpracování, ale přesto jsem se s ním už párkrát poprala - úspěšně. Jsem schopná vyhovět jednodušším přáním, na složitější Vás radši odkážu ke specializovaným profesionálům.


 
Hledat
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky