Kůže - Sikra, prezentace akad.sochařky Simony Krausové

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Fetish

Fetish na kůži je jedním z těch známějších. Naleznete zde výrobky z kůže, které spadají do zařazení fetish oblečení a také výrobky týkající se BDSM.
Pro mnoho lidí jsou objednávky z tohoto ranku problematické, nabízím diskrétní jednání a zároveň zakázkovou výrobu. Možností personalizace je mnoho, od obojku se jménem po namíru vytvořený postroj. Jsem schopná vyrobit i některé bicí nástroje (kromě splétaných). Též jsem schopná ušít z kůže jednodušší oděvy (sukně, živůtek, šaty, vesty). Viz. kategorie oblečení z kůže.


Kůže je materiál velice variabilní, s širokým spektrem možností použití a zpracování. Nejčastěji zpracovávána kůže je hovězina a teletina, dále pak vepřovice, kozina,jelenice, koňská a pak i různé exotické kůže jako hadí, ještěří, pštrosí či rejnočí.
Hovězí kůže může být velmi silná a tuhá, ale i tenká, ohebná a pružná, záleží na způsobu činění a tloušťce. Barevnost kůže je také velmi široká, může být barvená přímo při činění v koželužně, nebo mořená až později, v dílně.
Specifikem pro kůži je její struktura - nikdy není všude zcela stejná, odráží se na ní vrásky nebo třeba jizvičky zvířete, je nutné proto s těmito přirozenými vlastnostmi počítat. I kůže má svou specifickou vůni a dotek. Kůže je prodyšný materiál, ale ne natolik jako tkanina, je proto vhodné ji tkaninou podšívat, protože lidský pot výrazně snižuje její životnost. Kůži nelze prát, lze ji pouze čistit specielními přípravky či ve specializované čistírně. Správná údržba kůže výrazně prodlužuje její životnost - výrobky a oděvy bychom měli pravidelně ošetřovat promazáváním, z vlastní zkušenosti doporučuji výrobky české firmy Bang.
Pracuji s kůží v mnoha různých oblastech, pro každé použití je vhodná jiná tloušťka, ohebnost, barevnost. Jinou kůži volím pro výrobu sochy, jinou pro pouta, další pro výrobu oblečení, kabelky či masky.

Šití kůže má mnoho specifik, od toho se pak odvíjí i vyšší cena kožených oděvů. Je s ní o dost obtížnější než práce s látkou. Jelikož jde o souvislou vrstvu je jakákoli perforace - vpich nevratný, proto se na koženém oblečení těžko provádějí úpravy. Nejsnazším postupem při šití je nastřihání a zkoušení oděvu ve zkušebním materiálu, až když je střih finálně dořešen, je vhodné oděv střihnout a ušít z kůže. Kůži také nelze špendlit ani zažehlovat, švy se upravují lepením. Pro šití kůže je třeba speciální silný šicí stroj, běžný oděvní šicí stroj kůži nedokáže správně zpracovat. Pro kožené oděvy je specifické, že ne vždy lze všechny střihové síly udělat z jednoho kusu, někdy prostě je kůže moc malá pro položení celého střihového dílce, proto se dílec spojuje z více kusů.
Pro zhotovování oděvů se používá nejčastěji kůže chromočiněná, kupovaná už ve finální barevnosti.


Stále se učím nové věci a žádný nápad pro mě není překážkou, neváhejte se proto zeptat, jsem schopná vytvořit řešení přímo Vám na míru.

 
Hledat
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky